Wiadomości branżowe Znieczulenie

Mądry wybór mamy już od pierwszych dni ciąży

Od kiedy kobieta może wpływać na rozwój intelektualny swojego dziecka? Zwykle moment, w którym dowiaduje się o ciąży  (między 6 – 8 tygodniem) to czas, kiedy zaczyna formować się najważniejszy narząd - mózg. To właściwa pora, by zacząć działać.Prawidłowy rozwój mózgu u dziecka w życiu prenatalnym to podstawa wszystkich

Teaser

Od kiedy kobieta może wpływać na rozwój intelektualny swojego dziecka? Zwykle moment, w którym dowiaduje się o ciąży  (między 6 – 8 tygodniem) to czas, kiedy zaczyna formować się najważniejszy narząd – mózg. To właściwa pora, by zacząć działać.

Prawidłowy rozwój mózgu u dziecka w życiu prenatalnym to podstawa wszystkich późniejszych sfer życia od intelektualnej, po rozwój emocjonalny. To sfera, o którą warto zadbać.

Jak? Naturalnie – dostarczając dziecku to, co jest mu potrzebne do rozwoju. Większość pokarmów spożywanych przez ciężarną przenika przez łożysko do maluszka. Np. olej rybi dociera do mózgu płodu. Zawarty w nim kwas omega – 3 DHA jest niezbędny w tworzeniu komórek mózgowych. Dlatego od pierwszych dni ciąży, w każdym z jej trymestrów ważne jest zadbanie o właściwą dawkę DHA w diecie,  gdyż wpływa ona m.in. na właściwy proces widzenia, rozwój mowy i funkcji poznawczych dziecka.

DHA dla rozwoju mózgu dziecka

W drugim trymestrze ciąży  intensywnie rozwija się układ nerwowy dziecka, a jego mózg osiąga już pełną liczbę neuronów. Budowa neuronów opiera się w 50% na DHA z kwasów Omega – 3. Na początku trzeciego trymestru ciąży rozpoczyna się aktywność kory mózgowej i układu nerwowego, który może już koordynować ruchy ciała.

– „Najlepszym źródłem DHA dla rozwoju mózgu dziecka jest Pregna 250 DHA, suplement diety dla ciężarnych i karmiących piersią. Zawiera rekomendowaną ilość DHA, zgodną z aktualnymi zaleceniami. DHA w Pregna250 DHA pochodzi z wysokooczyszczonego oleju tłustych ryb morskich.” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Mózg dziecka rozwija się również przez cały pierwszy rok życia. Tak więc DHA powinno być nadal obecne w diecie mamy karmiącej piersią.

Nowoczesny suplement diety dla rozwoju mózgu dziecka Pregna250 DHA dostępny jest w aptekach oraz sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl, Kidy.pl.

A to już wiesz?  Jak zapobiegać podrażnieniom oczu zimą?

Więcej o diecie mamy dla rozwoju dziecka dowiesz się na: www.startzrozumem.pl

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl  www.sutricon.pl   www.startzrozumem.pl 

< 237054" >

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy