Znieczulenie

Znieczulenie miejscowe u dentysty

Wybierając się do dentysty, nieraz czujesz lęk czy obawę. Być może boisz się właśnie bólu. Jednak nie zawsze musisz cierpieć. Dentysta na pewno zapyta Cię przed jakimkolwiek zabiegiem, który może powodować ból, czy chciałbyś znieczulenie. Jeśli o to nie zapyta, Ty zapytaj pierwszy.

Dentysta najczęściej podaje znieczulenie miejscowe, które działa w okolicy, w której leczony jest ząb. Znieczulenie takie, w zależności od tego, w jakiej ilości zostanie podane, może w zupełności wystarczyć.

nieczulenie miejscowe u dentysty  Zieczulenie miejscowe u dentysty  Zneczulenie miejscowe u dentysty  Zniczulenie miejscowe u dentysty  Zniezulenie miejscowe u dentysty  Znieculenie miejscowe u dentysty  Znieczlenie miejscowe u dentysty

Są jednak sytuacje, w których znieczulenie miejscowe może działać zbyt słabo. Dzieje się tak zwykle wtedy, gdy pacjent ma stan zapalny, ukryty bądź ostry lub zażywał niektóre leki, np. nospa.
Jeżeli pacjent zażywał narkotyki lub pił alkohol w trakcie ostatnich 48 godzin, to znieczulenie także może słabiej zadziałać.

Pacjenci różnią się wrażliwością na środki znieczulające. Niektórzy mogą być na nie bardzo wrażliwi, inni zaś tak mało podatni, że dawka, która powinna wystarczyć dla nich jest za mała.
Znieczulenie może również dobrze nie zadziałać wtedy, kiedy zostanie źle podanie, tzn, nieprecyzyjnie, i nie obejmie leczonego obrębu.

Jeżeli pacjent boi się igły, stomatolog ma utrudnione zadanie. Niektórzy właśnie z tego powodu nie chcą znieczulenia.

Znieczulenie może także nie zadziałać odpowiednio do rodzaju bólu, jeśli zostanie podany słabo działający lek. Stomatolog zwykle wie, czy będzie robił coś, co może boleć bardziej lub mniej i stosownie do tego podaje odpowiedni lek.
ika

hastagi na stronie:

#znieczulenie u dentysty #znieczulenie zęba #znieczulenie dentystyczne #znieczulenie miejscowe u dentysty #znieczulenie dentysta #alkohol po znieczuleniu u dentysty #dentysta znieczulenie #czy można pić alkohol po znieczuleniu #alkohol po znieczuleniu #ile kosztuje znieczulenie u dentysty 2012

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Salon Archimedes   #jest   #kt   #materia