Bezpłatne konsultacje dla cukrzyków w Aptece Mediq

Apteka Mediq w Zielonej Górze kolejny raz zaprasza osoby chore na cukrzycę na bezpłatne konsultacje, które odbędą się we wtorek, 30 sierpnia w Aptece Mediq przy ul. Stary Rynek 20.

Spotkania dla diabetyków prowadzi doświadczona pielęgniarka z Poradni Diabetologicznej. Raz w miesiącu pacjenci mogą dowiedzieć się m.in. jak prawidłowo obsługiwać glukometry i co oznacza zbilansowana dieta w cukrzycy. Konsultacje, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, prowadzone są w kameralnych grupach liczących od 5 do 7 osób. Porady w każdej grupie trwają ok. 30 minut. Pierwsze spotkanie zaplanowano na godzinę 16:00, ostatnie zakończy się około 18:00. Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatne egzemplarze magazynu „Diabetyk”, dzienniczki do pomiaru cukru oraz inne materiały informacyjne. Z racji na ograniczoną liczbę miejsc, osoby zainteresowane udziałem w konsultacjach mogą zgłosić swój udział telefonicznie pod numerem (68) 329 93 53 lub bezpośrednio w Aptece. Kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się za miesiąc.
Apteka Mediq zlokalizowana na Starym Rynku to jedna z dwóch zielonogórskich placówek działających w ramach prowadzonego od 2010 roku przez Mediq Polska Programu Diabetologicznego. „Apteki Mediq Przyjazne Cukrzykom” to placówki wyspecjalizowane pod kątem osób chorych na cukrzycę. Pacjenci znajdą w nich dedykowane leki i suplementy diety, a także mogą liczyć na fachową poradę przeszkolonych farmaceutów.
Ponadto w specjalnie oznakowanych Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom pacjenci otrzymują zestawy materiałów edukacyjno – informacyjnych, w skład których wchodzi poradnik na temat choroby, sposobów jej diagnozowania i leczenia oraz codziennego funkcjonowania z cukrzycą. Diabetycy znajdą w nich dane na temat glukometrów oraz przelicznika stężenia cukru we krwi pełnej. Dodatkowo pod okiem farmaceuty pacjenci mogą zapoznać się z informacjami na temat zespołu stopy cukrzycowej.
W Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom, obok pełnego asortymentu produktów farmaceutycznych, chorzy znajdą także specjalnie dobrane słodycze na bazie fruktozy, czyli naturalnego cukru występującego w owocach. Wchłania się on bez udziału insuliny, dlatego też jego spożywanie nie powoduje nagłego wzrostu poziomu glukozy we krwi, co jest szczególnie istotne w codziennej diecie chorych. Wykwalifikowany personel, nie tylko doradzi pacjentom w doborze suplementów diety, lecz także specjalistycznych środków pielęgnacyjnych.
APTEKI MEDIQ PRZYJAZNE CUKRZYKOM W ZIELONEJ GÓRZE
Zielona Góraul. Żeromskiego 1368 327 05 19
Zielona Góraul. Stary Rynek 2068 329 93 53

Mediq Polska Sp. z o.o. powstała w 2008 roku, jako spółka powołana do zarządzania siecią aptek Mediq. Od 2010 roku jest organizatorem systemu franczyzowego. Spółka odpowiada za całokształt wyników operacyjnych i ekonomicznych całej sieci oraz jej pojedynczych placówek. Sieć aptek Mediq liczy obecnie blisko 200 placówek zlokalizowanych
w dużych, średnich i małych miastach w całym kraju. Mediq Polska Sp. z o.o. należy do grupy ACP Pharma S.A. http://www.apteka-mediq.pl/
ACP Pharma S.A. jest spółką świadczącą usługi z zakresu dystrybucji produktów leczniczych i wyrobów medycznych na rzecz aptek, hurtowni i szpitali, jak również wykonującą usługi logistyczne na rzecz producentów z branży farmaceutycznej. ACP Pharma S.A. wraz ze spółką zależną Cefarmem Rzeszów – poprzez sieć 10 oddziałów dystrybucyjnych oraz 8 magazynów w całej Polsce współpracuje z ponad 600 producentami, dostarczając ich produkty do 3000 aptek, 150 hurtowni farmaceutycznych oraz 230 szpitali. Spółka realizując strategię rozwoju, konsekwentnie umacnia swój udział w rynku, co stawia ACP Pharma S.A. wraz z siecią aptek Mediq w pierwszej piątce uczestników tego rynku. http://www.acppharma.pl/

http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=268007557

hastagi na stronie:

#www znieczulenie pl #apteka w Polsce loc:PL

Related posts

Top