Aktualności LIFESTYLE Zdrowie

IMMUSAN complex – wsparcie organizmu dziecka w walce z przeziębieniem

IMMUSAN complex to nowy syrop o smaku truskawkowym, w skład którego wchodzi pięć różnych ekstraktów roślinnych (czarny bez, pelargonia afrykańska, lipa, werbena lekarska i dziewanna drobnokwiatowa), wspieranych przez witaminę C i

Data publikacji: 2019-12-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: IMMUSAN complex – wsparcie organizmu dziecka w walce z przeziębieniem
Kategoria: Zdrowie, LIFESTYLE

IMMUSAN complex to nowy syrop o smaku truskawkowym, w skład którego wchodzi pięć różnych ekstraktów roślinnych (czarny bez, pelargonia afrykańska, lipa, werbena lekarska i dziewanna drobnokwiatowa), wspieranych przez witaminę C i cynk.

IMMUSAN complex – wsparcie organizmu dziecka w walce z przeziębieniem Zdrowie, LIFESTYLE - IMMUSAN complex to nowy syrop o smaku truskawkowym, w skład którego wchodzi pięć różnych ekstraktów roślinnych (czarny bez, pelargonia afrykańska, lipa, werbena lekarska i dziewanna drobnokwiatowa), wspieranych przez witaminę C i cynk.

IMMUSAN complex to nowy syrop o smaku truskawkowym, w skład którego wchodzi pięć różnych ekstraktów roślinnych (czarny bez, pelargonia afrykańska, lipa, werbena lekarska i  dziewanna drobnokwiatowa), wspieranych przez witaminę C i cynk. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu immunologicznego. Pomaga również przynieść ulgę w podrażnieniach gardła i w naturalny sposób łagodzi dolegliwości dróg oddechowych, takie jak kaszel i ból gardła.

 

Nasze babcie w okresie jesienno-zimowym chętnie sięgały po tradycyjne sposoby wspierające organizm w walce z przeziębieniem. Napary z lipy, domowe syropy z czarnego bzu czy ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej często gościły w domowych apteczkach, choć  ten ostatni popularny był przede wszystkim w Niemczech. 

 

Niestety pozyskiwanie i przetwarzanie surowców jest dość skomplikowane – szczególnie dotyczy to czarnego bzu, który we wszystkich częściach świeżej rośliny oraz w niedojrzałych owocach zawiera substancje trujące dla ludzi. Usuwa je wysoka temperatura, czyli gotowanie i smażenie – koniecznie bez przykrycia. Dlatego bezpieczniej i łatwiej jest sięgnąć po suplement diety, taki jak IMMUSAN Complex, który nie tylko łączy w sobie trzy istotne dla organizmu składniki, czyli czarny bez, pelargonię afrykańską i lipę, ale również zawiera werbenę lekarską, dziewannę drobnokwiatową, witaminę C i cynk. 

 

Czarny bez to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Według podręcznika „Fitoterapia i leki roślinne”, czarny bez jest najczęściej stosowany w leczeniu chorób gorączkowych i przeziębień1. Czarny bez wspiera organizm w walce z przeziębieniem, gorączką i zapaleniem górnych dróg oddechowych, ponieważ ma działanie napotne, moczopędne, przeciwzapalne i  wykrztuśne.

A to już wiesz?  Martwica głowy kości udowej: stary problem – nowe rozwiązanie

 

Pelargonia afrykańska pochodzi z Południowej Afryki, gdzie była tradycyjnie stosowana w medycynie ludowej jako środek na kaszel i biegunki, stosowana nawet u małych dzieci. Do Europy trafiła na początku XX wieku. Początkowo używano jej w leczeniu gruźlicy, obecnie uważa się, że ekstrakt etanolowy z korzeni i kłączy pelargonii sprawdza się w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, w tym zapaleniu oskrzeli, migdałków, nosa, a także przy przeziębieniach.2

 

Ekstrakty z lipy, werbeny i dziewanny działają przeciwzapalnie (flawonoidy), kojąco i powlekająco na błonę śluzową (polisacharydy dziewanny). 

 

Witamina C jest naturalnym antyoksydantem. Działa stymulująco na nasz system odpornościowy, jej niedobór może skutkować zwiększoną podatnością na infekcje.3 Dodatkowo witamina C pomaga złagodzić stan zapalny błony śluzowej nosa i gardła.

 

Cynk jest niezbędny organizmowi, by jego układ immunologiczny działał we właściwy sposób, ponieważ wpływa na tworzenie aktywnych limfocytów T, których zadaniem jest  obrona organizmu przed chorobotwórczymi wirusami, bakteriami i grzybami.

 

IMMUSAN Complex to pyszny syrop dla dzieci o wyjątkowym składzie, na który składają się trzy główne składniki (czarny bez, pelargonia afrykańska, lipa), a dodatkowo werbena lekarska, dziewanna drobnokwiatowa, witamina C i cynk. Składniki roślinne tego syropu są tradycyjnie stosowane w łagodzeniu objawów przeziębienia.

 

IMMUSAN comlex jest dostępny w aptekach, w cenie 19,90 zł za opakowanie zawierające 120 ml syropu.

 

 

 

______________________

Piśmiennictwo:

1 red. Lamer-Zarawska E, Kowal-Gierczak B, Niedworok J, Fitoterapia i leki roślinne, PZWL, Warszawa, 2007  

2 Bladt S, Wagner H., From Zulu medicine to the European phytomedicine Umckaloabo®. Phytomedicine., 14(suppl 1):2-4, 2007  

3 Katarzyna Janda, Magdalena Kasprzak, Jolanta Wolska, Witamina C – budowa, właściwości, funkcje i występowanie Vitamin C – structure, properties, occurrence and functions;  Pom J Life Sci 2015, 61, 4.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
IMMUSAN complex – wsparcie organizmu dziecka w walce z przeziębieniem Zdrowie, LIFESTYLE - IMMUSAN complex to nowy syrop o smaku truskawkowym, w skład którego wchodzi pięć różnych ekstraktów roślinnych (czarny bez, pelargonia afrykańska, lipa, werbena lekarska i dziewanna drobnokwiatowa), wspieranych przez witaminę C i cynk.
Hashtagi: #Zdrowie #LIFESTYLE

A to już wiesz?  W zgodzie ze zdrowym stylem życia – poznaj smaczne propozycje od SuperFish

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy